Atletika pro děti do škol Olomouc - sportovní den

02.06.2015 17:55

 

 Sportovní den Nestlé s Anežkou Drahotovou

 Běhej, házej, skákej rád... atletem se můžeš stát!"

31 dětí z naší školy se 27. května zúčastnilo sportovní akce  "Atletika pro děti do škol - Sportovní den Nestlé" , který proběhl na olomouckém atletickém stadionu. Děti si užily dopoledne plné zábavy, vyzkoušely si atletický osmiboj šitý na míru nejmenším žákům  a seznámily se s patronkou projektu Atletika pro děti do škol, juniorskou mistryní světa v chůzi, Anežkou Drahotovou.  Děti sportovaly s radostí i zaujetím, přičemž je podporovali nejen organizátoři akce           a paní učitelky, ale také maskot akce - krtek - který si děti okamžitě získal.

Projekt Atletika pro děti do škol probíhá od loňského září a během prvního ročníku se do něj zapojilo 200 škol v celé republice. Díky spolupráci s Nestlé dostalo během školního roku 14 základních škol v republice speciální sady atletických pomůcek, které umožní dětem z prvního stupně seznámit se s atletikou v hodinách tělesné výchovy. Další sadu pak partner projektu daroval v rámci olomouckého Sportovního dne Nestlé a samotná akce pak měla projekt zviditelnit právě na Olomoucku.

Projekt dále nabízí pedagogům ze zapojených škol, ale i studentům pedagogiky možnost zúčastnit se speciálního školení. Těch proběhlo celkem 25 a zúčastnilo se jich 759 stávajících i budoucích pedagogů. Letos na podzim proběhnou další školení a v září se můžeme těšit na druhý ročník projektu, který si vytkl za cíl zpopularizovat královnu sportu žákům prvních stupňů základních škol.

Další informace na  www.atletikaprodeti.cz

Ve fotogalerii naleznete fotografie věrovanských školáků z akce.