Mezinárodní soutěž "Matematický klokan" v ZŠ Věrovany

22.03.2016 15:00

Žáci ZŠ Věrovany se v pátek 18. 3. 2016 opětovně zapojili do mezinárodní soutěže "Matematický klokan".

Soutěž vznikla původně v Austrálii a jejím cílem bylo zaujmout při řešení zábavných a neobvyklých matematických úloh co největší počet žáků.

V současnosti soutěž probíhá ve 30 zemích Evropy a Ameriky a účastní se jí kolem dvou a čtvrt milionu žáků a studentů. Ve všech zúčastněných zemích se zadávají stejné příklady pro jednotlivé kategorie ve stejný den.

Věrovanští žáci soutěžili v kategorii "Cvrček" (2. a 3. ročník)  a  v kategorii "Klokánek" (4. a 5. ročník).  Správná řešení jednotlivých příkladů vybírali vždy z pěti nabídnutých odpovědí.

Nejúspěšnější řešitelé z naší školy:

Kategorie CVRČEK:   Roman Vitoslavský, Anna Mračková, Štěpán Přikryl.

Kategorie KLOKÁNEK: Dušan Kubíček, Tomáš Bartoň, Otto Hánečka.

Máte-li zájem pobavit se také s klokanem, zadání soutěžních úkolů z minulých ročníků najdete ve sbornících na adrese https://www.matematickyklokan.net.