Naše škola

Základní škola Věrovany, okres Olomouc, příspěvková organizace, je malotřídní  škola s ročníky I. stupně.

Výuka, stejně jako v plně organizovaných školách,  probíhá podle Školního vzdělávacího programu, sestaveného na základě závazného Rámcového vzdělávacího programu.

•    Jsme škola venkovského typu – malá, hravá, situovaná v klidném venkovském prostředí.

•    Máme pohodový pedagogický sbor
  •    Hýčkáme si naše nízkokapacitní třídy – průměrný počet žáčků ve třídě je 12.
  •    Všechny děti se mezi sebou dobře znají, tráví spolu přestávky, výchovy i mimoškolní aktivity.
  •    Vedeme děti ke vzájemné úctě a toleranci, učíme je chránit naše životní prostředí.
  •    Dopřáváme dětem oddych i výuku v prostředí školní zahrady
  •    Můžeme se pochlubit dobrým vybavením školy, informačně komunikačními technologiemi (interaktivní tabule, dataprojektor, PC a  tablety),        tradičními i netradičními učebnicemi a dalšími moderními pomůckami pro naplňování výukových cílů.
  •    Pomáháme s individuální integrací žáků se specifickými poruchami učení a žáků se zvláštními vzdělávacími potřebami.
  •    Dbáme na úzkou spolupráci s rodiči

Nové změny ve školním roce 2019/2020

V tomto školním roce žáky přivítá opět nová a krásná třída. Je zde  nová podlaha a je vymalováno v barvě bílé kávy nebo kapučína. Barva je velice uklidňující a dětem se bude dobře pracovat. Vstupní chodba Vás přivítá novým osvětlením v podobě moderních led pásků, které podtrhnou nádheru staré budovy a její štukové výzdoby. V tomto školním roce začnou pracovat s 10 tablety, které jsme získali z evropských dotací. Takže celkem jich budeme mít 15 ks. Budeme s nimi pracovat každý  týden. Náš pedagogický sbor se rozroste a v souvislosti s tím se rozroste i počet kroužků, které nabídneme pro naše děti.

CO SE U NÁS DĚJE BĚHEM ŠKOLNÍHO ROKU

• Drakiáda
  • Účast dětí na vítání občánků
  • Věrovanské strašidlení ( říjen /listopad)